Teen Age University

Teen Age University - Škola techniky na FVTM
V laboratořích a dílnách FVTM bude po dobu řešení projektu „Otevřená univerzita, otevřená věda" CZ.1.07/2.3.00/35.0044 probíhat každoročně akce s názvem Škola techniky, která je součástí Teen Age University jakožto klíčové aktivity v rámci uvedeného projektu.

Jedná se o pásmo kurzů v oblasti vědy a techniky, kde se žáci seznámí se základní problematikou vybraných kapitol z techniky, mají možnost vyzkoušet si některé technologie a seznámit se s možnostmi směřování jednoduchého výzkumu. Pásmo je zaměřeno do pěti kurzů s názvy „technologie zpracování kovů, elektronické obvody, svět mikrostruktury a makrostruktury dřeva, fotografické techniky a reaktivní motory a jejich využití“. Kurzy probíhají v laboratorně-dílenském komplexu fakulty v pěti dnech. Během pásma se žáci ve všech kurzech vystřídají a pravidlem je, že si žáci z každého kurzu odnesou vlastní výrobek například v podobě modelu rakety, elektronické blikačky apod.

Na Školu techniky navazuje jednoduchý výzkum, šetření, dotazování a zkoušení tak, aby si žáci osvojili základy vědecké práce. Garanti kurzů poskytují žákům základní informace a témata ke zpracování, během výzkumné práce žáků jsou k dispozici konzultační setkání. Během těchto setkání žáci mohou získat potřebné instrukce, rady a zpětnou vazbu pro svou další práci, využijí techniku a zázemí laboratoří fakulty. Završením výzkumu je žákovská konference, kde jsou předvedeny výsledky jejich zkoumání.

Tato akce si klade za cíl na jedné straně žákům základních a středních škol přiblížit studium na univerzitě, na druhé pak populární a zábavnou formou motivovat ke studiu technicky zaměřených oborů.

Tau

Informaení e-mailInformační e-mailVytisknoutVytisknout
 
webmail intranet
e-přihláška Přihláška
Rozvrhové změny

  

facebook wikipedie RSS